Рекомендована публікація

Дистанційне навчання

  До уваги здобувачів освіти! Оновлена сторінка "Дистанційне навчання".

21 листопада 2020

День гідності та свободи

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - Майдан 2004 року і революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

На честь цього дня для учнів нашої школи були проведені просвітницькі години:

-патріотично-інформаційні години “Від Революції Гідності до Країни гідності”;

-вшанування пам’яті героїв Небесної сотні  учнями старших класів.

Діти дізналися, що у нашій державі є свято «ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ». Воно відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Нинішнє свято відзначається на честь ушанування Революції Гідності – події в історії сучасної України, яка змінила життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому.

Саме шість років тому – 21 листопада – у Києві почалися студентські акції протесту, спричинені несподіваним одностороннім рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Після жорстокого побиття студентів та розгону Євромайдану, мирний протест переріс у масові зібрання – щотижневі віче для підтвердження своїх поглядів, громадського супротиву – та постійні сутички між протестувальниками і силовими структурами, наслідком яких стала трагічна загибель понад 100 людей – Героїв Небесної Сотні…

  А от зміст понять «гідність» та «свобода», що були головними словами дня, з’ясовували всім дитячим гуртом за допомогою тлумачного словника та плакатів. Звичайно, учителі допомагали дітям розібратися у значеннях цих слів.

     Свобода –

     1. Відсутність політичного й економічного гноблення, утиску й обмежень у суспільно-політичному житті якого-небудь класу або всього суспільства; воля.

     2. Життя, існування і т.ін. без залежності від кого-небудь, можливість поводитися на свій розсуд.

     Гідність –

     1. Сукупність рис, що характеризують позитивні моральні якості.

     2. Усвідомлення людиною своєї громадської ваги, громадського обов’язку.

     З прочитаного й почутого діти зробили висновок, що наш український народ гідний і свободолюбивий.










Немає коментарів: