Рекомендована публікація

Дистанційне навчання

  До уваги здобувачів освіти! Оновлена сторінка "Дистанційне навчання".

28 жовтня 2019

Міжнародний день шкільних бібліотек


«Школу неможливо уявити без бібліотеки, як народ без імені, без пам’яті, без історії; школа – це перш за все слово, книга і живі людські стосунки»                                                   (В.Сухомлинський)

Щорічно в четвертий понеділок жовтня в Україні відзначається Міжнародний день шкільних бібліотек. Цього року ця дата припадає на 28 жовтня. Тож, євроклубівці Лебединської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 вирішили провести засідання шкільного євроклубу “Mayflower” (координатор Н.М. Логвиненко) у шкільній бібліотеці. Під час засідання діти дізналися, що засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році.
В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.
Шкільний бібліотекар, Л.В. Алєксєєва наголосила в особливості книги для кожної людини, відвідуванні шкільної бібліотеки.
Євроклубівці дізналися, що для виготовлення книжок люди використовували глину, листя та кору дерева, шкіру тварин, бамбук, папірус, шовк.
Денис Ольховик, учень 10 класу, президент шкільного євроклубу “Mayflower” розповів, що перші паперові книги з'явилися в Європі в ХІІІ ст. Їх довгий час писали від руки. Одна книга виготовлялася 5–7 років і коштувала дуже дорого. У ХV ст. був винайдений спосіб друкувати книги. Перша друкована в Україні була видана Іваном Федоровим у 1574 році у Львові і називалась вона "Апостол".
 Лариса Володимирівна, підвівши підсумки, наголосила, що скарбницями книг називають бібліотеки. У перекладі з давньогрецької мови слово "бібліотека" означає приміщення, де зберігаються книги ("бібліо" – книга, "тека" – сховище).  Давні єгиптяни називали їх "аптеками для душі", тому, що книги робили людську душу благородною, а розум сильним. В Україні перша бібліотека з'явилася за часів Київської держави. Її створив князь Ярослав Мудрий у 1037 р.
Наприкінці засідання євроклубівці подарували    до шкільної бібліотеки  книги для учнів початкової школи, як приклад  старшокласників для малечі читати, дізнаватися нове, саме, з книг та відвідувати шкільну бібліотеку.






Немає коментарів: