Рекомендована публікація

Дистанційне навчання

  До уваги здобувачів освіти! Оновлена сторінка "Дистанційне навчання".

20 травня 2018

Незабутня зустріч


12 травня відбулася незабутня зустріч педагогів та учнів школи з випускницею далекого 1946-го Лебединської СШ №1 Оленою Трохимівною Шиманською (Лапоноговою) (1927 р. н.), кандидатом фізико-математичних наук, професором НаУ «Києво-Могилянська академія» та її донькою Галиною Юріївною Рудько (Шиманською), доктором фізико-математичних наук, професором НаУ «Києво-Могилянська академія», провідним науковим співробітником Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України. Зустріч відбулася завдяки запрошенню місцевого історика, краєзнавця, письменника В.Ф. Пазинича, який також побував при їхніх відвідинах Лебединської ЗОШ №1 та поспілкувався з ними.

Олена Трохимівна Шиманська на прохання учнів розповіла про деякі найбільш пам’ятні і водночас трагічні моменти своєї біографії, які випали на її долю. Затамувавши подих, учні та вчителі слухали про події далекого 1933 року, коли українці потерпали від голоду; про жорстокий 1937 рік, який забрав життя багатьох невинних людей; про навчання у м. Харкові та пішу подорож від Харкова до рідного Лебедина у мороз та хуртовину взимку 1942 року; про події воєнних років та історію рідної школи, пов’язану з цим періодом. У 1946 році Олена Лапоногова закінчила школу із срібною медаллю і без екзаменів вступила до Київського державного університету на 1-й курс фізичного факультету. Паралельно вона вступає до Київської консерваторії на вечірнє відділення до класу співу (конкурс там складав до 15 чоловік на місце), сподіваючись поєднати навчання в обох вузах. Вразило школярів те, що до Києва з Лебедина Олена Трохимівна їхала, навіть маючи квиток, на даху вагону разом з багатьма пасажирами. Майбутні абітурієнти цікавилися життям студентів Києво-Могилянської академії. Відповідаючи на питання старшокласників, Олена Трохимівна повідомила, що зараз не вистачає фізиків, хіміків, біологів, які б прийшли на зміну старшому поколінню вчених і які б рухали науку вперед. Ось на ці спеціальності якраз запросто вступають випускники із сіл та невеликих містечок, які набрали достатню кількість балів при здачі ЗНО. В академії відсутні побори викладачів зі студентів. За цим добре слідують студенти та відразу викладають такі випадки в Інтернеті. Важливо також, що у цьому навчальному закладі кожний студент може безкоштовно оволодіти двома іноземними мовами.
На завершення зустрічі почесних гостей було запрошено до шкільного музею, де учнями 7-А класу було проведено екскурсію, яка перетворилася на захоплююче спілкування з очевидицею подій минулого. Олена Трохимівна впізнала на фото багатьох своїх педагогів та однокласників, яких вона добре пам’ятає, а також розповіла про деякі невідомі факти з історії школи та міста.
На згадку Лебединська ЗОШ №1 отримала від гостей цінні наукові книги, про Юрія Шиманського (чоловіка Олени Трохимівни, який теж був видатним фізиком) та Олену Шиманську, книги з молекулярної фізики за авторством нашої землячки.
Учнівський та педагогічний колектив щиро вдячні за зустріч, яка пробудила в учнів прагнення до навчання, віру в свої сили та бажання досягти власного Олімпу. А Олені Трохимівні та її родині бажаємо міцного здоров’я, довголіття, родинного затишку.











Немає коментарів: